Psychoterapia to moja zawodowa pasja, którą rozwijam od ukończenia studiów magisterskich na wydziale psychologii. Odbyłam dwa kilkuletnie specjalistyczne szkolenia podyplomowe w tej dziedzinie. Regularnie uczestniczę w treningach i warsztatach doskonalących dla psychoterapeutów.
Doświadczenie zdobywałam w rozmaitych instytucjach zajmujących się edukacją i opieką zdrowotną. Przepracowałam tysiące godzin prowadząc psychoterapię zarówno indywidualną jak grupową.
Aktywnie angażuję się w promowanie rozwoju psychoterapii uczestnicząc w organizacji międzynarodowych konferencji i seminariów w ramach Polskiego Stowarzyszenia Integracji Psychoterapii. Prowadzę również fanpejdż na portalu Facebook: “Psychoterapia i ciało”
Jestem superwizorką w trakcie aplikacji w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym. Tłumaczę literaturę fachową oraz szkolenia dla psychoterapeutów. Dzielę się zdobytą wiedzą prowadząc wykłady i szkolenia kliniczne.
Anna Freud National Centre for Chlidren and Families
“Psychoterapia oparta na mentalizacji. Szkolenie pierwszego stopnia”
22-24 Listopada 2019
International Experiential Dynamic Therapy Association
Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna (ISTDP) Core Training
2012 – 2016
Laboratorium Psychoedukacji
Studium Psychoterapii
Studium Psychoterapii Grupowej
2007-2010
Katolicki Uniwersytet Lubelski
Wydział Nauk Społecznych
mgr psychologii
1996-2002
Prywana praktyka psychoterapeutyczna
Styczeń 2021 – obecnie
NSPL “Psyche”
psycholożka, psychoterapeutka
psychoterapia i usługi psychologiczne refundowane przez NFZ
2008 – obecnie
Laboratorium Psychoedukacji
psychoterapeutka
psychoterapia indywidualna, warsztaty, szkolenia, tłumaczenia ustne i pisemne
2010-2021
Staże: oddział dzienny szpitala psychiatrycznego, poradnia zdrowia psychicznego, stowarzyszenie Lambda (osoby LGBTQ)
2008-2010
Medicover
psycholog pracy
doradztwo, audyty i szkolenia w zakresie psychologii pracy: stresu, organizacji pracy, wydajności, wypalenia zawodowego, komunikacji
2008-2009
Quarriers, Wielka Brytania
asystent osób niepełnosprawnych
2004 – 2006
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
psycholog – wolontariusz
poradnictwo psychologiczne i wsparcie dla osób chorych onkologicznie
2002 – 2004
Zespół Szkół w Janowcu
psycholog szkolny
pomoc psychologiczna dla uczniów i nauczycieli
2002 – 2004
Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna
ISTDP to nowoczesna odmiana psychoterapii psychodynamicznej pozwalająca osiągać znaczące zmiany w krótkim czasie. Podejście o ugruntowanym dorobku. Wyróżnia je aktywność terapeuty większa niż w tradycyjnej psychoterapii psychodynamicznej oraz ukierunkowanie na ustalenie celu każdej sesji i jego realizację. Ukończyłam czteroletnie szkolenie ISTDP Core Training. Od wielu lat tłumaczę warsztaty i materiały szkoleniowe dotyczące tego podejścia. Znane ośrodki rozwijające tę metodę to między innymi:
Praca z ciałem
To długa tradycja psychoterapii uwzględniającej połączenie ciała i umysłu. Zakłada się tutaj, że zmiana może nastąpić dzięki ćwiczeniom ukierunkowanym na doświadczanie procesów fizjologicznych związanych z problemami psychologicznymi. Znanymi pionierami tego podejścia byli Wilchelm Reich i Alexander Lowen. Ich dorobek został rozwinięty przez wielu późniejszych przedstawicieli tego nurtu owocując rozmaitymi nowymi technikami. Moja znajomość pracy z ciałem wywodzi się z długoletniej superwizji oraz współpracy z Michaelem Randolphem, który jest znanym i doświadczonym terapeutą pracującym w tym nurcie.
Psychoterapia Gestalt
Gestalt to jeden z najstarszych, głównych nurtów psychoterapii. Ma korzenie w filozofii humanistycznej, podkreślającej znaczenie autentycznego, spontanicznego kontaktu oraz kontekstu w jakim on zachodzi. Akcentuje znaczenie interakcji między człowiekiem a środowiskiem. Przyczyn problemów upatruje w zablokowaniu potencjału osoby i dąży do jego uwolnienia tak by umożliwić samorealizację. Zapoczątkowany przez Fritza Perlsa jest do dziś aktywnie rozwijany. Tłumaczę literaturę na temat tej metody oraz uczestniczę w warsztatach i seminariach.
Psychoterapia Oparta na Mentalizacji
Podejście opracowane przez Petera Fonagy w Anna Freud Centre w Londynie. Skupia się na zdolności rozumienia stanów umysłowych własnych i innych ludzi. Rozwija umiejętność wyjaśniania, nadawania znaczenia zachowaniom, co wpływa na poprawę relacji z samym sobą i światem zewnętrznym. Zajmuje się również kwestią regulacji emocji. Szczególnie pomocna w pracy z zaburzeniem osobowości borderline, antyspołecznym oraz unikającym. Poznałam ten sposób pracy dzięki szkoleniu zorganizowanemu przez Anna Freud Centre wraz z Pracownią Humani.